Články

Ticho v nově rekonstruovaných kancelářských prostorách portálu tzb-info.cz díky deskám fermacell

Ticho v nově rekonstruovaných kancelářských prostorách portálu tzb-info.cz díky deskám fermacell
Na rekonstrukci prostor redakce internetového portálu TZB-info v areálu Hvězda architekta Vlada Miluniće, se výrazně podílela i společnost fermacell, která dodala sádrovláknité desky fermacell v provedení s běžnou hranou a s profilovanou TB hranou.

Základním požadavkem při volbě vnitřních příček v nových kancelářích TZB-info byla zvýšená zvuková izolace. Cílem bylo dosáhnout co největšího zvukově izolačního efektu, zejména mezi novou zasedací místností a sousedními kancelářemi a recepcí. Vzhledem k rychlosti výstavby a použití profilů pro montované příčky se technologie neměla výrazně lišit od technologie příček ze sádrokartonových desek, které byly použity ve zbytku dispozice nových kanceláří. Volba padla na sádrovláknité desky fermacell pro kanceláře a s profilovanou TB hranou pro hygienická zařízení a místnost pro počítačové servery.

 

Použitím desek fermacell se dosáhla nejen vysoká akustická pohoda v jednotlivých prostorách, ale zjednodušila a zkrátila se i doba montáže. Nepoužívalo se také takové množství tmelu jako u sádrokartonu. Desky s TB hranou se mezi sebou nelepily, tento typ desek fermacell se vždy používá ve spojení s armovací páskou a spárovacím tmelem fermacell. Po vyzrání tmelu a zbroušení jsou už připraveny na malbu nebo např. lepení obkladu. Deska s profilovanou TB hranou umožnila montážníkům zpracovávat nové technologie metodami, na které jsou zvyklí u sádrokartonu. S deskami fermacell o formátu 1*1,25 m se snadno manipulovalo, jednoduché bylo jejich dělení - nožem, a to tak, že se deska nařízla a zlomila o hranu spodní desky. Montáž se prováděla originálními spojovacími prostředky ke svislým kovovým profilům podkladní konstrukce.

 

V kancelářích použila realizační firma běžné desky fermacell, konstrukce byla realizována technologií lepených spár. Na lepenou spáru těchto desek se používá vždy originální hrana, která je kalibrovaná rozměrově na rovinnost a na pravý úhel. Hrana, která vznikla dělením desky, se vždy používá pro ukončení konstrukce u podlahy nebo stropu. Na hranu se před montáží navazující desky nanáší lepicí tmel, spára mezi sousedními deskami může být maximálně 1 mm. 24 hodin po montáži desek se přebytečné lepidlo strhne a deska se zbrousí. Tak je již připravena na finální malbu.

 

Fotogalerie s popisky

   

   

   

      

   

   

   

   

   

   

   

   

 

Autor reportáže: ing. Petr Bohuslávek, vedoucí redaktor STAVBA portálu TZB-INFO.CZ

;

Nejnovější články

Kompletní rekonstrukce krušnohorské rekreační chaty s deskami a podlahami fermacell

Zobrazit celý text článku Kompletní rekonstrukce krušnohorské rekreační chaty s deskami a podlahami fermacell
Současná doba přeje rekonstrukcím – i ze staršího objektu lze po promyšlené rekonstrukci získat kvalitní a současným požadavkům odpovídající bydlení.
Více zde…

Podlahy fermacell ve školicím středisku KOVOSTEEL

Zobrazit celý text článku Podlahy fermacell ve školicím středisku KOVOSTEEL
V roce 2008 společnost Kovosteel začala řešit situaci, jakým způsobem zajistit pro své zaměstnance systematický rozvoj jejich znalostí a rozhodla se pro vybudování školicího střediska, které se začalo budovat na podzim roku 2010 v prostorách 2. a 3. NP bývalého skladu cukru.
Více zde…

Podlahy fermacell na Centru ekologické výchovy ve Cvrčovicích u Kladna

Zobrazit celý text článku Podlahy fermacell na Centru ekologické výchovy ve Cvrčovicích u Kladna
Ve Cvrčovicích u Kladna byla prosinci 2009 dokončena výstavba Centra ekologické výchovy za 60 milionů korun, které má pořádat školicí akce a zotavovací pobyty zaměřené na ochranu životního prostředí.
Více zde…


Upravit mojí firmu | Reklama | Ochrana soukromí| Cookies | Impressum – © 2018 Všechna práva vyhrazena. Fermacell GmbH, Duisburg