Články

Příčky a podlahy fermacell změnily dvoupodlažní byt na Malé Straně v Praze

Příčky a podlahy fermacell změnily dvoupodlažní byt na Malé Straně v Praze
Na modernizaci malostranského bytu nepoužila realizační firma ani 1 m2 sádrokartonu, z materiálů pro suchou výstavbu se 100% uplatnily sádrovláknité materiály fermacell.

Jen několik metrů dělí malostranský dům od Thůnovského paláce, velmi blízko je také Pražský hrad. Mimořádně atraktivní lokalita s prostornými a velkoryse řešenými byty, ale stávající vybavení bytové jednotky a půdního prostoru na 4. a 5.NP tohoto domu včetně technických instalací bylo již značně opotřebované. Při rekonstrukci došlo k drobným dispozičním změnám, opravám stávajících konstrukcí a výměně, příp. doplnění stávajících technických rozvodů.

 

 

Autorem projektu rekonstrukce bytu a půdního prostoru byl atelier Faber project s.r.o. Ing. Arch. Zbyňka Pšeničky, stavební práce prováděla společnost Prointera, s.r.o. s vedoucím projektu Romanem Křížkem. Úpravy nezasahovaly mimo jednotku, do nosných konstrukcí domu (kromě rozkrytí podlah) a neměly také vliv na vnější vzhled domu. Architektonické řešení bytové jednotky vychází ze stávající dispozice, kromě hlavních nosných stěn v nich zůstávají ponechány beze změny i dveřní a okenní otvory. Stavební úpravy se týkají pouze vnitřku bytové jednotky, součástí rekonstrukce bylo i minimalizování výškových rozdílů podlah v jednotlivých místnostech. Z hlediska výtvarného řešení interiér respektuje původní provedení interiéru barokního domu s tím, že jako moderní prvky zde byla začleněna koupelnová jádra a interiérově dělící stěny. V nových koupelnách byly použity sádrovláknité desky Fermacell TE odolné vodě i sprchové podlahové sety pro liniové žleby fermacell Powerpanel TE, které řeší suchou cestou zabudování liniových žlabů v bezbariérových koupelnách a sprchových koutech. Spolu s podlahovými prvky fermacell Powerpanel TE umožňuje realizaci mokré i suché části podlahy koupelny suchou cestou.

 

Bytovou jednotku tvoří:

  • vstupní hala
  • chodba s WC a koupelnou s předsíní + sprchovým koutem
  • ložnice s koupelnou s předsíní, WC + sprchovým koutem
  • pokoj pro hosty
  • pracovna s koupelnou, WC + sprchovým koutem
  • jídelna
  • obývací pokoj
  • kuchyně se spíží a hospodářskou místností

 

V jižní části bytu s okny na ulici je situovaný pokoj pro hosty, obývací pokoj, ložnice a pracovna, na sever pak kuchyně se zázemím a jídelna, místnosti sociálního zařízení jsou ve středu dispozice.

 

Podlahy obytných prostor jsou nově z masívních dubových čtvercových parket 600/600 mm, ostatní podlahy jsou z velkoformátových dlaždic. Při rekonstrukci podlah se vše včetně podsypové škváry odstranilo a zůstaly jen původní fošny. Na vyrovnaný povrch položila realizační firma voštinu fermacell 60 mm, ta se zasypala zásypem fermacell, pak slabě podsypem fermacell a na tuto vrstvu se pak pokládaly podlahové prvky fermacell o tloušťkách 20, 25 a 30 mm.


Veškeré nové stěny byly řešeny jako suchá montáž ze sádrovláknitých desek fermacell na ocelovém roštu, zdvojené desky tloušťky 12,5 mm s vloženou těžkou akustickou izolací 40 kg/m3. Stěny jsou vyrovnány a nataženy jemnozrnným broušeným štukem, v místě obkladů jsou použity velkoformátové obklady.

 

 

Koupelnové buňky jsou od prostorů místností odděleny interiérovými skříňovými stěnami
s pojízdnou skleněnou stěnou, předsíně od koupelen a WC jsou odděleny skleněnými stěnami. Vnitřní strana interiérových dělících stěn koupelen je obložena deskami fermacell Powerpanel H2O.

 

Stropy byly v místech bez podhledů nově nataženy jemnozrnným broušeným štukem a opraveny příp. obnoveny jsou fabiony po obvodě celého stropu. V místnostech s novými podhledy jsou tyto ze sádrovláknitých desek fermacell, natažených jemnozrnným broušeným štukem, rovněž s doplněnými fabiony (mimo sociální zázemí). Konstrukci podhledů s materiály fermacell tvoří sádrovláknitá deska fermacell o tloušťce 12,5 nebo 15 mm na ocelovém roštu a vložená 60 mm akustická izolace.

 

 

Rekonstrukce malostranského bytu s materiály fermacell je ukázkovou ilustrací výhod sádrovláknitých materiálů fermacell.  Na první pohled je patrný široký sortiment včetně podlahových prvků a sprchových podlahových setů pro liniové žleby (Powerpanel TE), desek s profilovanými hranami (TB, což je ideální řešení pro rychlou a nákladově úspornou výstavbu vnitřních příček, opláštění stropů a střešních šikmin), desek odolných vodě (Powerpanel TE a H2O), desek odolých ohni (Firepanel A1) a desek chránících čistotu vzduchu (Greenline). Podlahové prvky fermacell splňují vysoké požadavky na zvukovou izolaci a lze na ně pokládat nejrůznější pochozí krytiny. Vysoká pevnost desek fermacell, snadná a rychlá rekonstrukce, nízká hmotnost stěn, velký výběr formátů (například desky na výšku stěny eliminují spáry), úspora místa (tenké příčky), široké možnosti povrchových úprav – to jsou další výhody těchto materiálů. Sádrovláknité desky fermacell výborně akusticky izolují, bonusem navíc je dobré klima, které tyto materiály do interiéru přináší.

 

Použité materiály fermacell:

desky fermacell 10 mm - 560 m2
desky fermacell 12,5 mm - 3 590 m2
desky fermacell FC 15 mm - 450 m2
desky fermacell Firepanel A1 12,5 mm - 10 m2
desky fermacell TB 12,5 mm - 480 m2
desky fermacell Greenline 12,5 mm - 160 m2
desky fermacell Powerpanel H2O - 130 m2

podlahové prvky fermacell 2E31 30 mm (podlaha s dřevovláknem) - 360 m2
podlahové prvky fermacell 2E22 25 mm - 410 m2
podlahové prvky fermacell 2E11 20 mm - 60 m2
Voštinový zásyp fermacell - 720 ks
Voština fermacell 30 i 60 mm - 380 m2

;

Nejnovější články

Kompletní rekonstrukce krušnohorské rekreační chaty s deskami a podlahami fermacell

Zobrazit celý text článku Kompletní rekonstrukce krušnohorské rekreační chaty s deskami a podlahami fermacell
Současná doba přeje rekonstrukcím – i ze staršího objektu lze po promyšlené rekonstrukci získat kvalitní a současným požadavkům odpovídající bydlení.
Více zde…

Podlahy fermacell ve školicím středisku KOVOSTEEL

Zobrazit celý text článku Podlahy fermacell ve školicím středisku KOVOSTEEL
V roce 2008 společnost Kovosteel začala řešit situaci, jakým způsobem zajistit pro své zaměstnance systematický rozvoj jejich znalostí a rozhodla se pro vybudování školicího střediska, které se začalo budovat na podzim roku 2010 v prostorách 2. a 3. NP bývalého skladu cukru.
Více zde…

Podlahy fermacell na Centru ekologické výchovy ve Cvrčovicích u Kladna

Zobrazit celý text článku Podlahy fermacell na Centru ekologické výchovy ve Cvrčovicích u Kladna
Ve Cvrčovicích u Kladna byla prosinci 2009 dokončena výstavba Centra ekologické výchovy za 60 milionů korun, které má pořádat školicí akce a zotavovací pobyty zaměřené na ochranu životního prostředí.
Více zde…


Upravit mojí firmu | Reklama | Ochrana soukromí| Cookies | Impressum – © 2018 Všechna práva vyhrazena. Fermacell GmbH, Duisburg