Články

Podlahy fermacell ve vstupních halách a galeriích Městského divadla v Mostě

Podlahy fermacell ve vstupních halách a galeriích Městského divadla v Mostě
Městské divadlo v Mostě bylo postaveno v polovině osmdesátých let a od té doby jím prošlo velké množství diváků.

To na jedné straně svědčí o kvalitním repertoáru, na druhé straně se to však nemohlo nepodepsat na jeho interiéru, zejména pak na podlahách, po nichž návštěvníci procházejí. Vzhledem k jejich havarijnímu stavu bylo město počátkem léta letošního roku nuceno přistoupit k jejich rekonstrukci.

Rekonstrukce se týkala podlah ve vstupních halách a galeriích a oprava byla prováděna suchou cestou pokládkou sádrovláknitých desek fermacell.  Podlahy v divadle rekonstruovala společnost ALTRYSS z Mostu a celkové náklady dosáhly výše cca 1,5 mil. Kč. Investorem bylo město Most.

 

 

Tradice společnosti ALTRYSS sahá do roku 1994, kdy zahájila výrobu a montáž dřevěných podlah a jiných podlahových krytin. Dvacet let zkušeností přivedlo společnost mezi špičku ve svém oboru a umožnilo jí další rozvoj a růst. Firma ALTRYSS se v současnosti specializuje na dodávky komplexních interiérových řešení, je členem Cechu podlahářů a patří mezi Fermacell Experty. Díky svým zkušenostem s prací s podlahami fermacell hravě zvládla při rekonstrukci podlah Městského divadla v Mostě i řešení dilatačních spojů.

 

Na nosnou konstrukci ze železobetonu nanesly pracovníci realizační firmy vyrovnávací podsyp fermacell (od 10 do 60 mm), na který byly položeny 19 mm dřevovláknité desky. Klíčový prvek nové suché podlahy pak tvořily 25 mm podlahové prvky fermacell 2 E 22, tvořené dvěma 12,5 mm sádrovláknitými deskami fermacell. Akustickou izolaci pak zlepšuje další 10 mm silná vrstva sádrovláknitých desek fermacell. Nášlapnou vrstvou jsou kobercové čtverce TWIN 50 x 50 cm, které jsou plošně lepené k deskám fermacell.

 

 

Celou rekonstrukci jsme museli zvládnout během divadelních prázdnin, tedy v průběhu šesti týdnů. Krátká doba realizace byla jedním z hlavních důvodů pro volbu sádrovláknitých podlahových prvků fermacell. Před samotnou pokládkou jsme navíc museli vybourat cca 100 tun starých podlah a to čas na položení nových ještě zkracovalo. Druhým důvodem pro fermacell byly vlastnosti podlahových prvků fermacell - ve foyer divadla se pohybuje najednou cca 150 lidí a nízká hmotnost spolu s vysokou statickou pevností podlah fermacell byla v tomto případě velkou výhodou. Rychle realizovanou a odolnou podlahu ocenil i investor.“, hodnotí realizaci Roman Čaj, spolumajitel firmy ALTRYSS.

 

Kombinace podlahového prvku 25 mm 2 E 22 a 10 mm sádrovláknité desky fermacell má dovolené bodové zatížení Qk 4 kN a je vhodná i pro oblast použití č. 4, tedy podlahy v nemocnicích, operační sály, v domovech důchodců, poslucháren, kostelů, divadel, kin, muzeí a obchodů – tj. všude tam, kde se předpokládá shromáždění velkého počtu lidí.

;

Nejnovější články

Kompletní rekonstrukce krušnohorské rekreační chaty s deskami a podlahami fermacell

Zobrazit celý text článku Kompletní rekonstrukce krušnohorské rekreační chaty s deskami a podlahami fermacell
Současná doba přeje rekonstrukcím – i ze staršího objektu lze po promyšlené rekonstrukci získat kvalitní a současným požadavkům odpovídající bydlení.
Více zde…

Podlahy fermacell ve školicím středisku KOVOSTEEL

Zobrazit celý text článku Podlahy fermacell ve školicím středisku KOVOSTEEL
V roce 2008 společnost Kovosteel začala řešit situaci, jakým způsobem zajistit pro své zaměstnance systematický rozvoj jejich znalostí a rozhodla se pro vybudování školicího střediska, které se začalo budovat na podzim roku 2010 v prostorách 2. a 3. NP bývalého skladu cukru.
Více zde…

Podlahy fermacell na Centru ekologické výchovy ve Cvrčovicích u Kladna

Zobrazit celý text článku Podlahy fermacell na Centru ekologické výchovy ve Cvrčovicích u Kladna
Ve Cvrčovicích u Kladna byla prosinci 2009 dokončena výstavba Centra ekologické výchovy za 60 milionů korun, které má pořádat školicí akce a zotavovací pobyty zaměřené na ochranu životního prostředí.
Více zde…


Upravit mojí firmu | Reklama | Ochrana soukromí| Cookies | Impressum – © 2018 Všechna práva vyhrazena. Fermacell GmbH, Duisburg