Články

Kompletní rekonstrukce krušnohorské rekreační chaty s deskami a podlahami fermacell

Kompletní rekonstrukce krušnohorské rekreační chaty s deskami a podlahami fermacell
Současná doba přeje rekonstrukcím – i ze staršího objektu lze po promyšlené rekonstrukci získat kvalitní a současným požadavkům odpovídající bydlení.

A neplatí to jen pro rodinné domy – jak ukazuje rekonstrukce chaty v Krušných horách s materiály fermacell, i ze starší rekreační chaty si její majitelé mohli vytvořit maximálně příjemné, komfortní a zubu času odolávající bydlení.

 

   

 

Léto loňského roku si ještě majitelé chaty užili, s příchodem podzimu ale nastal čas na plánovanou rekonstrukci. Pracovníci společnosti UL*KRAS stavební společnost s.r.o. z Ústí nad Labem (dále jen ULKRAS) pod vedením majitele Pavla Žáka nastoupili v polovině září a v průběhu dalších šesti týdnů provedli celkovou rekonstrukci chaty - výměnu izolace, parotěsné folie, povrchů stěn, rozvodů elektro, vody, kanalizace, podlah a nábytku.

 

„ULKRAS se již 17 let specializuje na rekonstrukce interiérů, začínali jsme koupelnami a postupně jsme rozšířili svou činnost na všechny práce v interiéru a na truhlářskou výrobu. Zaměstnáváme 23 lidí, z nichž každý je specialistou ve svém oboru (zedník, obkladač, sádrokartonář, elektrikář, instalatér, topenář, obkladač, malíř, podlahář, truhlář). V současné době je průměrná doba trvání zaměstnaneckého poměru v naší firmě 6 let. Rozhodli jsme se jít cestou kvality a ne ceny. Věnujeme velikou pozornost přípravě staveb, promyšleným a systémovým řešením. Velký důraz klademe na individuální přístup k zákazníkovi a jeho potřebám. Nejsme stavební výroba, ale poskytujeme stavební služby.“, představuje společnost ULKRAS Pavel Žák a dodává: „Patříme také mezi Fermacell experty, tedy firmy, které jsou proškolené a mají technickou a marketingovou podporu výrobce sádrovláknitých materiálů fermacell. Ty jsou v oblasti suché výstavby díky své mechanické pevnosti a odolnosti při nízké hmotnosti konstrukcí, vynikající protipožární a akustické ochraně a širokým možnostem uplatnění ve vlhkém prostředí ideálním materiálem právě pro rekonstrukce. A ukázala to i loňská kompletní přestavba rekreační chaty v Krušných horách.“

 

   

 

Budova rekreační chaty stojí v náročných klimatických podmínkách Krušných hor, navíc není užívána celoročně a v průběhu rok se tu proto výrazně střídají úrovně tepelné a vlhkostní podmínky. Investor od rekonstrukce očekával kvalitní a dlouhodobě řešení, které i přes změny teplot a vlhkosti odolá a současně zajistí komfortní bydlení. Právě proto na vnitřní obklad stěn chaty a jako podklad pod vinylovou podlahovou krytinu použila společnost ULKRAS sádrovláknité materiály fermacell.

 

   

 

Původní stěny chaty byly tvořeny 5 cm skelnou izolací, asfaltovou lepenkou, prkny a sololitem. Všechny tyto materiály byly v průběhu rekonstrukce odstraněny a nahrazeny 8 cm minerální izolací, parotěsnou zábranou s reflexní hliníkovou vrstvou, dřevěným roštem z latí 60x40 mm a deskami fermacell 10 mm. Zásadní změnou prošly i podlahy -  namísto původních dřevěných fošen a sololitu (finální vrstvou byly koberce) dnes tvoří konstrukci podlahy parozábrana, vyrovnávací podsyp fermacell a 20 mm podlahové desky fermacell 2 E 11, tvořené dvěma 10 mm deskami fermacell. Nová podlaha tak přinesla majitelům konec s vrzajícími prkny a studenými podlahami. „Hned první zima ukázala, že jsme fermacell zvolili správně.“, řekl Pavel Žák a dodal: „Podlahy fermacell jsou pevné, lehké a kromě zlepšené tepelné izolace nabízí protipožární ochranu a výborné akustické vlastnosti. Se změnami teplot a vlhkostí v chatě si snadno poradí, navíc se s nimi výborně pracovalo. Suchý proces značně urychlil dobu rekonstrukce a už koncem října jsme tak mohli zevnitř zcela „novou“ chatu s novými rozvody, stěnami, podlahami a moderním interiérem předat investorovi k užívání.“

 

   

;

Nejnovější články

Kompletní rekonstrukce krušnohorské rekreační chaty s deskami a podlahami fermacell

Zobrazit celý text článku Kompletní rekonstrukce krušnohorské rekreační chaty s deskami a podlahami fermacell
Současná doba přeje rekonstrukcím – i ze staršího objektu lze po promyšlené rekonstrukci získat kvalitní a současným požadavkům odpovídající bydlení.
Více zde…

Podlahy fermacell ve školicím středisku KOVOSTEEL

Zobrazit celý text článku Podlahy fermacell ve školicím středisku KOVOSTEEL
V roce 2008 společnost Kovosteel začala řešit situaci, jakým způsobem zajistit pro své zaměstnance systematický rozvoj jejich znalostí a rozhodla se pro vybudování školicího střediska, které se začalo budovat na podzim roku 2010 v prostorách 2. a 3. NP bývalého skladu cukru.
Více zde…

Podlahy fermacell na Centru ekologické výchovy ve Cvrčovicích u Kladna

Zobrazit celý text článku Podlahy fermacell na Centru ekologické výchovy ve Cvrčovicích u Kladna
Ve Cvrčovicích u Kladna byla prosinci 2009 dokončena výstavba Centra ekologické výchovy za 60 milionů korun, které má pořádat školicí akce a zotavovací pobyty zaměřené na ochranu životního prostředí.
Více zde…


Upravit mojí firmu | Reklama | Ochrana soukromí| Cookies | Impressum – © 2018 Všechna práva vyhrazena. Fermacell GmbH, Duisburg