Články

Podlahový systém fermacell na podlaze sportovní haly litoměřického gymnázia

Podlahový systém fermacell na podlaze sportovní haly litoměřického gymnázia
Týká se expertů: Milan Mrázek
Čtyřleté a osmileté státní Gymnázium Josefa Jungmanna v Litoměřicích je největším gymnáziem v Litoměřickém okrese a ke škole patří kvalitně vybavená tělocvična. V lednu 2011 byla v této nové sportovní hale ukončena pokládka podlah s podlahovými prvky fermacell.

Pro splnění požadavků kladených na podlahovou plochu - minimální dilatace, nízká hlučnost a nosný podklad pod aktivní nášlapnou vrstvu podlahy – bylo použito systémové řešení, tvořené podlahovými prvky fermacell 2E22 o tloušťce 25 mm, doplněné o 5,5 mm izolační dřevovláknitou desku a vrchní vrstvu – sportovní podlahu „Activity floor“ od firmy Kährs. Tato dřevěná podlaha, speciálně konstruovaná k aktivním pohybovým činnostem, kombinuje vlastnosti pro vynikající pohlcení energie s trvanlivostí a hezkým vzhledem.

 

 

 

Díky patentované konstrukci se rychle a snadno instaluje a je ideální právě pro sportovní haly a tělocvičny. Rychlá byla i pokládka podlahových prvků fermacell – ty se skládají ze dvou vzájemně slepených sádrovláknitých 12,5 mm desek fermacell, přičemž obě desky jsouvůči sobě posunuté. Tím vzniká 50 mm široká stupňovitá polodrážka, kde se prvky slepují a sponkují nebo šroubují. Podlahové prvky fermacell mají navíc dobře manipulovatelný formát 1500 x 500 mm, což se kladně projevilo i při realizaci v litoměřické sportovní hale. Pokládku podlah ve sportovní hale litoměřického gymnázia zajišťovala firma Milana Mrázka z Dobříně u Roudnice nad Labem, dodavatelem materiálů fermacell byla společnost HAVI s.r.o. Teplice.

;

Nejnovější články

Kompletní rekonstrukce krušnohorské rekreační chaty s deskami a podlahami fermacell

Zobrazit celý text článku Kompletní rekonstrukce krušnohorské rekreační chaty s deskami a podlahami fermacell
Současná doba přeje rekonstrukcím – i ze staršího objektu lze po promyšlené rekonstrukci získat kvalitní a současným požadavkům odpovídající bydlení.
Více zde…

Podlahy fermacell ve školicím středisku KOVOSTEEL

Zobrazit celý text článku Podlahy fermacell ve školicím středisku KOVOSTEEL
V roce 2008 společnost Kovosteel začala řešit situaci, jakým způsobem zajistit pro své zaměstnance systematický rozvoj jejich znalostí a rozhodla se pro vybudování školicího střediska, které se začalo budovat na podzim roku 2010 v prostorách 2. a 3. NP bývalého skladu cukru.
Více zde…

Podlahy fermacell na Centru ekologické výchovy ve Cvrčovicích u Kladna

Zobrazit celý text článku Podlahy fermacell na Centru ekologické výchovy ve Cvrčovicích u Kladna
Ve Cvrčovicích u Kladna byla prosinci 2009 dokončena výstavba Centra ekologické výchovy za 60 milionů korun, které má pořádat školicí akce a zotavovací pobyty zaměřené na ochranu životního prostředí.
Více zde…


Upravit mojí firmu | Reklama | Ochrana soukromí| Cookies | Impressum – © 2018 Všechna práva vyhrazena. Fermacell GmbH, Duisburg