Články

Desky fermacell se díky odolnosti vůči nárazům uplatňují v nových sportovních a víceučelových halách

Desky fermacell se díky odolnosti vůči nárazům uplatňují v nových sportovních a víceučelových halách
Týká se expertů: SANA Vladimír Nášel, s.r.o.
Stěnové a stropní konstrukce ve sportovních halách musí splňovat nejenom požadavky požární ochrany a zvukové izolace, ale musí být také odolné vůči nárazům.

To znamená: opláštění musí odolávat trvalému mechanickému zatížení míči (kopaná, házená a další míčové sporty) bez povrchových změn a poškození spodní konstrukce. Fermacell má i pro tyto objekty řešení - konstrukce, opláštěné stabilními sádrovláknitými deskami fermacell, splňují požadavky dle DIN 18032-3 na sportovní stavební prefabrikáty, které odolávají nárazům míče. Dokazují to i realizace tělocvičny v Chvalčově či víceúčelového sálu v Bělé ve Slezsku.

 

 

 

Tělocvičnu Základní školy ve Chvalčově (okres Kroměříž, Zlínská kraj) realizovala jako generální dodavatel firma Pozimos, a.s. Zlín, opláštění deskami fermacell zajišťoval Fermacell Expert, společnost SANA Vladimír Nášel s.r.o. z Březové. Desky fermacell 12,5 mm byly použity v interiéru tělocvičny na stěnách a stropech a pro odolnost proti nárazům míčů byly aplikovány ve dvou vrstvách. Součástí celého projektu je kromě vestavby nové tělocvičny o rozměru 20,8 x 12 m (světlá výška 5,9 m) i zbudování nového víceúčelového hřiště, dětské hřiště, plochy pro skateboard, dále dvě parkoviště, úsek stezky pro smíšený provoz a oprava příjezdové komunikace. Stavba byla realizována díky finanční podpoře z prostředků Evropské unie - dotace ve výši 23 mil. Kč byla poskytnuta z Regionálního operačního programu Střední Morava, více než 5 milionů Kč dodala obec Chvalčov z vlastních prostředků.

 

 

 

Objekt víceúčelového sálu v Bělé ve Slezsku z produkce zlínské firmy DOMY START, a.s., je navržen jako nepodsklepený, jednopodlažní a je složen ze tří částí - dvě boční tvoří technické zázemí objektu, třetí je samotný víceúčelový sál. Svislé nosné konstrukce jsou z panelů z dřevěné rámoviny, opláštěných sádrovláknitými deskami fermacell. Na boční budovy technického zázemí objektu byly použity panely o výšce 2750 mm, které jsou oboustranně opláštěny sádrovláknitými deskami fermacell. Základem konstrukce hlavní budovy jsou dva vertikálně spojené panely, jejich celková výška dosáhla 4450 mm. Na výrobu panelů víceúčelového sálu se spotřebovalo cca 1 200 m² sádrovláknitých desek fermacell tl. 12,5 mm, v celém objektu byla použita technologie lepené spáry. Střecha je sedlová z lepených nosníků, sloupy jsou z válcovaných ocelových profilů.

 

 

 

 

;

Nejnovější články

Kompletní rekonstrukce krušnohorské rekreační chaty s deskami a podlahami fermacell

Zobrazit celý text článku Kompletní rekonstrukce krušnohorské rekreační chaty s deskami a podlahami fermacell
Současná doba přeje rekonstrukcím – i ze staršího objektu lze po promyšlené rekonstrukci získat kvalitní a současným požadavkům odpovídající bydlení.
Více zde…

Podlahy fermacell ve školicím středisku KOVOSTEEL

Zobrazit celý text článku Podlahy fermacell ve školicím středisku KOVOSTEEL
V roce 2008 společnost Kovosteel začala řešit situaci, jakým způsobem zajistit pro své zaměstnance systematický rozvoj jejich znalostí a rozhodla se pro vybudování školicího střediska, které se začalo budovat na podzim roku 2010 v prostorách 2. a 3. NP bývalého skladu cukru.
Více zde…

Podlahy fermacell na Centru ekologické výchovy ve Cvrčovicích u Kladna

Zobrazit celý text článku Podlahy fermacell na Centru ekologické výchovy ve Cvrčovicích u Kladna
Ve Cvrčovicích u Kladna byla prosinci 2009 dokončena výstavba Centra ekologické výchovy za 60 milionů korun, které má pořádat školicí akce a zotavovací pobyty zaměřené na ochranu životního prostředí.
Více zde…


Upravit mojí firmu | Reklama | Ochrana soukromí| Cookies | Impressum – © 2018 Všechna práva vyhrazena. Fermacell GmbH, Duisburg